Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
przedszkole montessori co sądzicie o tym?
Treatreth Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 35
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #1
przedszkole montessori co sądzicie o tym?
słyszał ktoś o metodzie montessori? to jest metoda nauczania prosto z USA, gdzie stawia się na uczenie dziecka zgodnie z jego własnymi potrzebami i zgodnie z jego indywidualnym rozwoju. tak generalnie to można powiedzieć, że z założenia dziecko uczy się kiedy chce i jak długo chce, oczywiście pod okiem nauczyciela. co sądzicie o takiej metodzie, tu możecie dokładnie o tym poczytać http://www.anglojezyczne.com/content/pag...index.html

stopka!
05-28-2014 09:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Undi Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 34
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #2
RE: przedszkole montessori co sądzicie o tym?
ciekawe jak dzieci się zachowują w takim przedszkolu, czy korzystają ile wlezie z tego, że nie muszą się uczyć tylko mogą bawić - skoro same decydują, co będą robić, to zakładam, że będą chciały tylko się bawićDuży uśmiech w normalnym przedszkolu jest wyraźnie powiedziane, że jest czas na naukę, przynajmniej w starszakach, a tutaj...no nie wiem, czy dziecko samo z siebie zacznie się uczyć

stopka!
05-28-2014 09:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Koeschoon Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 34
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #3
RE: przedszkole montessori co sądzicie o tym?
Undi też tak myślę, tylko z drugiej strony zabawa też się może kiedyś znudzić i wtedy może pojawia się zainteresowanie np. znajdującymi się pomocami naukowymi - pod warunkiem, że są w na tyle widocznym miejscu, aby dziecko miało do nich dostęp i mogło się niemi zainteresować. a poza tym, w wieku przedszkolnym to dzieci są ciekawe wszystkiego, wiec jak umiejętnie pokazałoby się im naukę w formie zabawy, myślę że by mogły się zainteresować. no ciekawy pomysł na takie uczenie, ale ciekawe czy to się przyjmie w Polsce, bo my raczej wierni tradycyjnym metodom jesteśmy.

stopka!
05-28-2014 09:56 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości